Legend Course | Penati Golf Resort
Legend Course

 

legend_course

Prvé 18-jamkové golfové ihrisko je vybudované podľa projektu spoločnosti Nicklaus Design, ktorá patrí k dizajnérskej špičke v tejto oblasti. Dizajn LEGEND COURSE je podľa USGA noriem na svetovej PGA úrovni. Až 60 % ihrísk na svete, kde sa konajú PGA turnaje, projektovala práve kancelária Nicklaus Design.

Spoločnosť založená golfovou legendou Jackom Nicklausom patrí k svetovej špičke medzi spoločnosťami navrhujúcimi golfové ihriská. Zrealizovala úctyhodných 370 ihrísk v 34 krajinách a v 39 štátoch.

Minimálne 70 golfových ihrísk sa umiestnilo v rôznych národných a medzinárodných top 100 a nie menej ako 95 ihrísk projektovaných práve spoločnosťou Nicklaus Design malo česť hostiť viac ako 650 profesionálnych turnajov celého sveta alebo významných národných amatérskych majstrovstiev.

V súčasnosti má spoločnosť Nicklaus Design viac ako 50 ihrísk v štádiu výstavby a v 28 krajinách ďalšie rozpracované projekty, z ktorých v 17 krajinách je to ich prvý projekt. Dnes sa však radí medzi tieto prestížne krajiny celého sveta už aj Slovensko s jedinečným, novovybudovaným Penati Golf Resortom pri Senici.

Na výstavbu prvého ihriska golfového rezortu – Nicklaus Design LEGEND COURSE, sa využilo 95 ha z celkového pozemku rezortu, na ktorom vzhľadom na jeho priestrannosť nevznikli žiadne auty.

Spoločnosť tým zároveň docielila maximálne súkromie hráčov. Široké zvlnené ferveje, rôznorodosť greenov, náročné strmé bunkery, krása a variabilita polohy odpalísk, to všetko umožňuje golfistom zvoliť si rôznu náročnosť hry. Vytvára sa tak priestor na kreativitu a strategické myslenie hráčov, čo len umocňuje príjemný zážitok z hry.

 

Najdlhšia jamka v Strednej Európe

Golfoví nadšenci tu nájdu aj 712 m dlhú jamku číslo 15 s 11 odpadliskami ‒ najdlhšiu v Strednej Európe. Už len pohľad vpred je fascinujúci.

Neopakovateľný je aj záver hry na 18. jamke, najužšej jamke ihriska, ktorý sa odohráva v takmer snovom prostredí prekrásneho ostrovného greenu. Ostrovný green ‒ malý smaragd na modrej hladine ‒ je veľkolepým javiskom posledného dejstva golfovej drámy, ktorý sa zaručene vždy postará o spestrenie a o napínavé ukončenie hry.

Veď nič nie je isté až do poslednej jamky, ktorá sa stáva rozhodujúcim bodom zdatnosti hráča. So zatajeným dychom ju môže z terasy Clubhousu sledovať až 130 divákov.

 

Tabuľka vzdialeností z odpalísk

Tabuľka vzdialeností z odpalísk 72

Tabuľka vzdialeností z odpalísk 73

Hraci HCP Legend Par_72

Hraci HCP Legend Par_73