Unikátnosť | Penati Golf Resort
UNIKáTNOSť

 

O rezorte

rezort

Penati Golf Resort je na Slovensku ojedinelý projekt, ktorý pribudol na mape špičkových golfových rezortov v strednej Európe. Vyrástol na Záhorí, pri meste Senica, uprostred borovicových lesov, na pôde posiatej bielymi piesočnými dunami. Prvý areál u nás, ktorý svojou neobvyklou rozlohou na ploche 217 hektárov a vlastnosťami splní očakávania širokého spektra golfistov a golfových priaznivcov. Investícia do realizácie celého projektu dosiahne 20 miliónov Eur.

Okrem 36-jamkového golfového rezortu svetových parametrov ponúkne pestré možnosti na relax, aktívny oddych a na kvalitné trávenie voľného času.

V zelenej oáze v dotyku s ihriskami vyrastá rekreačná oblasť s ponukou komfortných rekreačných viliek pri jazere a s pozemkami určenými na stavbu rodinných domov na bývanie podľa individuálnych predstáv budúcich majiteľov.

Neopakovateľnou scenériou areálu a rozmanitosťou aktivít sa golfový rezort stáva protipólom unavujúcej dynamike života. Zelená oáza v prekrásnej krajine s veľkým jazerom obklopeným slnečnými plážami a romantickými zákutiami poskytne dokonalý zážitok.

Stáva sa skutočným rajom pre aktívnych hráčov golfu aj pre členov ich rodín, priateľov a všetkých, ktorí radi spoznávajú nových ľudí a vyznávajú aktívny a zdravý životný štýl.

Poloha
poloha

Prírodné bohatstvo podhoria Malých Karpát oplývajúceho najmä borovicovými lesmi ponúka množstvo jedinečných scenérií a zákutí na rozsiahlej pevnine aj na vodnej hladine. Sviežosť reálu bohatého na faunu a flóru, ako aj veľkorysý voľný priestor, sú ideálne pre široké spektrum aktivít od športového vyžitia až po relax pri zbere húb.

Ľahko dostupné golfové ihrisko ležiace v blízkosti mesta Senica je menej ako 1 hodinu vzdialené od Bratislavy1,5 hodiny od Viedne. Rovnako jednoducho a plynule sa dá do Penati Golf Resortu prísť z Piešťan, Trnavy, Skalice, Břeclavu, Hodonína, Brna či z Prahy.

poloha_mapa

Bratislava 88 km
Brno 86 km
Viedeň 135 km
Senica 3 km
Šajdíkove Humence 2 km
Airport Senica 1 km
Trnava 42 km
Piešťany 45 km
Skalica 23 km
Budapest 241 km
Trenčín 69 km
Česká republika 27 km
Nové mesto nad Váhom 47 km
Žilina 145 km
Nitra 87 km
Považská Bystrica 114 km
Martin 170 m
Unikátne prednosti

Golf od jari do jesene

Každého návštevníka prekvapí obrovská rozľahlosť, krása a sviežosť celého areálu. Každý deň sa napĺňa veľkorysá vízia golfového raja, ktorá spája špičkové parametre najvyššej kvality s neuveriteľnou krásou 217-hektárového rezortu. 36-jamkový golfový rezort poskytuje multi zážitok z meniacej sa scenérie nádherného podhoria.

Penati_aerial_set1_66_650x433

Široké zvlnené ferveje, ktoré ponúkajú hráčom dostatočnú voľnosť na hru, bez autov, s dostatkom súkromia, vynikajúcou viditeľnosťou na gríny, ako aj vysoké tvarované „Nicklaus Design“ pieskové bunkery a náročnosť rôznorodého terénu potvrdzujú jedinečnosť LEGEND COURSE, prvého z dvoch 18-jamkových ihrísk.  Najdlhšia jamka tohoto ihriska má 712 metrov a 11 odpalísk, hrá sa v pare 5 aj 6, a zároveň je aj najdlhšou jamkou v Centrálnej Európe. V rokoch 2012 – 2019 to bola dokonca najdlhšia jamka v celej Európe!

Druhé golfové ihrisko HERITAGE COURSE dizajnéri vybudovali v úzkom súzvuku s prírodnými danosťami územia a s odkazom na tradičné princípy dizajnu golfových ihrísk.

Golfový areál umožní tisícom turnajových divákov sledovať golfové zápolenie a voľne prechádzať medzi jednotlivými jamkami, zásluhou čoho sa spontánne stanú súčasťou golfového zápolenia.

Ďalšia mimoriadna prírodná danosť – piesočné podložie ihriska ‒ zaručuje, že si terén zachováva svoj pôvodný charakter aj po daždi. Preto tu golf môže pulzovať od skorej jari až do neskorej jesene, čo je jednou z priorít Penati Golf Resort.