Unikátnosť | Penati Golf Resort
UNIKáTNOSť

rezort

Unikátny golfový projekt

 

Penati Golf Resort je moderný 36-jamkový golfový areál svetových parametrov. Na Slovensku ojedinelý projekt pribudol na mape špičkových golfových rezortov v strednej Európe v roku 2012. Vyrástol na Záhorí, pri meste Senica a s neobvyklou rozlohou na ploche 217 hektárov plní očakávania širokého spektra domácich aj zahraničných golfistov. Investícia do realizácie celého projektu presiahla 20 miliónov Eur.

 

Okrem dvoch 18- jamkových golfových ihrísk – Nicklaus Design Legend Course a Heritage Course –  je výnimočné aj okolie golfového rezortu, ktoré v turisticky atraktívnej lokalite Záhoria poskytuje rozmanité možnosti na relax a kvalitné trávenie voľného času nielen pre hráčov golfu, ale aj pre členov ich rodín, priateľov a všetkých, ktorí vyznávajú aktívny a zdravý životný štýl.

 

V zelenej oáze v priamom dotyku s golfovými ihriskami je vybudovaná súkromná rezidenčná zóna s vilami a apartmánovým komplexom pri jazere, ktoré ich majitelia využívajú ako pre seba, tak na ubytovacie služby pre golfistov a návštevníkov rezortu. V bezprostrednej blízkosti rezortu sa neustále rozrastá aj individuálna výstavba rekreačných domov, z ktorých viaceré sú využívané aj na účely ubytovania.

 

Unikátne prednosti

 

Len necelú hodinku jazdy autom z Bratislavy máte k dispozícii špičkový medzinárodne oceňovaný golfový areál situovaný v malebnom prostredí Malých Karpát uprostred voňavých borovicových lesov a zlatistých piesočných dún, v absolútnom tichu a v ukľudňujúcom objatí prírody.

 

Penati Golf Resort je najväčší golfový areál na Slovensku a každého návštevníka preto prekvapí jeho obrovská rozľahlosť. Rezort napĺňa veľkorysú víziu golfového raja v srdci Európy, ktorý spája špičkové parametre najvyššej  golfovej kvality s dych berúcou krásou okolitej prírody.  Počas celého roka rezort poskytuje multi zážitok z ustavične sa meniacej prírodnej scenérie nádherného podhoria.

 

Vďaka unikátnemu piesočnému podložiu, ktoré rýchlo a efektívne absorbuje dažďovú vodu je Penati Golf Resort jedno z najdlhšie hrateľných golfových areálov v sezóne a golf si tu môžete užívať od skorej jari až do neskorej jesene.

 

Penati Golf Resort ako jediný na Slovensku disponuje dvoma golfovými ihriskami. Široké zvlnené ferveje, ktoré ponúkajú hráčom dostatočnú voľnosť na hru, bez autov, s dostatkom súkromia, vynikajúcou viditeľnosťou na gríny, ako aj typické vysoké tvarované „Nicklaus Design“ pieskové bunkery a náročnosť rôznorodého terénu potvrdzujú architektonickú jedinečnosť Nicklaus Design LEGEND COURSE, prvého z dvoch 18-jamkových ihrísk. Najdlhšia jamka tohoto ihriska má 712 metrov a 11 odpalísk, hrá sa v pare 5 aj 6, a zároveň je aj najdlhšou jamkou v Centrálnej Európe. V rokoch 2012 – 2019 to bola dokonca najdlhšia jamka v celej Európe!

Druhé, svojim charakterom odlišné golfové ihrisko HERITAGE COURSE z autorskej dielne dizajnéra Jonathan Davison a shapera Mick McShane je vybudované v úzkom súzvuku s prírodnými danosťami územia a s odkazom na  „zlatú éru golfu“ a tradičné princípy dizajnu britských golfových ihrísk.

 

 

Unikátne ocenenia

 

Penati Golf Resort  je zaradený medzi najlepšie európske ihriská v združení „The World of Leading Golf“, ktoré udelilo rezortu ocenenia BEST OVERALL IMPRESSION a BEST COURSE CONDITIONS. Penati Golf Resort nájdete aj medzi „WorldClass.Golf – the World’s Premier Golf Destinations“ a v prehľade najlepších ihrísk kontinentálnej Európy „TOP 100 GOLF COURSES OF CONTINENTAL EUROPE“ podľa www.top100golfcources.co.uk. Ako jediný slovenský golfový rezort je zaradený aj v rankingu najlepších európskych golfových rezortov „TOP 100 GOLF COURSES IN CONTINENTAL EUROPE“, ktorý zostavuje mienkotvorný britský časopis GOLF WORLD. Penati Golf Resort sa ocitol aj v rebríčku najčítanejšieho golfového magazínu na svete GOLF DIGEST „BEST GOLF COURSES IN 206 COUNTRIES“ . Najnovšie v roku 2023 pribudla tretia európska TOP100ka „NATIONAL CLUB GOLFER TOP 100“, do ktorej Penati Golf Resort zaradil golfový časopis NATIONAL CLUB GOLFER, britská klubová jednotka distribuovaná do všetkých významných golfových klubov v Anglicku, Škótsku a vo Walese.

 

Penati Golf Resort je hrdým držiteľom ocenenia „EUROPEAN ENVIRO OSCAR“ za rešpektovanie a ochranu prírodných krás krajiny a je pravidelne oceňovaný v čitateľských anketách slovenských a českých golfových mienkotvorných médií ako sú Golf Digest CZ&SK, Golf Revue a pod.

 

Penati Golf Resort je MUST PLAY golfová destinácia, ktorej je udelená možnosť pravidelne hosťovať významné európske amatérske turnaje E.G.A. ako aj slovenskú časť profesionálnej túry European Challenge Tour (D+D Real Slovakia Challenge) a medzinárodný turnaj profesionálov Penati Slovak Open Championship. Dôvera zahraničných golfových odborníkov  a organizátorov týchto medzinárodných turnajov je tak sama o sebe významným ocenením špičkových parametrov rezortu, ktoré obstoja v európskej konkurencii.

Penati_aerial_set1_66_650x433