Penati Golf Resort je pripravený na slovenskú premiéru Challenge Tour | Penati Golf Resort
PENATI GOLF RESORT JE PRIPRAVENý NA SLOVENSKú PREMIéRU CHALLENGE TOUR späť na novinky

Historicky prvý golfový turnaj série Challenge Tour na Slovensku sa uskutoční od 10. do 13. júla v Penati Golf Resorte. Hráči si na odmenách rozdelia 160 tisíc EUR. Na ihrisku NICKLAUS DESIGN LEGEND COURSE prebehla začiatkom mesiaca kontrolná návšteva organizačného tímu pod vedením Garyho Butlera, anglického riaditeľa D+D REAL Slovakia Challenge povereného organizáciou European Challenge Tour. Zaujímavosťou je, že Butler bude v tomto roku už po tretíkrát aj riaditeľom turnaja v Čechách na Kunetickej Hore, a zároveň bude pôsobiť ako hlavný rozhodca na turnaji Czech Masters na Albatrosse.

„Schôdzu sme začali o ôsmej hodine ráno a skončili sme o desiatej večer. Drobné úpravy na ihrisku požadované od Penati Golf Resortu už v jeseni boli splnené. Ešte dôjde k jednej zmene na desiatej jamke. Musí sa pieskom vysypať medzera medzi jamkoviskom a hradením, aby sa loptičky skotúľali do vody a nezastavili sa,“ vysvetľuje David Trunda, športový riaditeľ promotérskej spoločnosti RELMOST.

Previerka zahrnula všetko - od kontroly ihrísk cez zmeny na drivingu až po prevádzku v Club House. Aj na driving range sa budú realizovať úpravy. Pre potreby Challenge Tour je krátky, a preto sa posunú odpaliská a na konci sa osadí nová sieť. V areáli vznikne dedinka pre divákov a sponzorov s interaktívnym programom. Diváci budú v kontakte s hráčmi, tak počas odchodu z ihriska, ako aj v Club House, ktorý zostane počas Challange Tour naďalej prístupný pre členov. Výzvou  bolo umiestnenie výsledkovej tabule. Nakoniec bude súčasťou diváckej dedinky v tesnej blízkosti Club House.

Na historicky prvý  turnaj série Challenge Tour na Slovensku príde mnoho hráčov so skúsenosťami z European Tour, ba dokonca z PGA Tour. K hviezdam budú patriť: Juhoafričan James Kingston, víťaz dvoch turnajov European Tour a držiteľ 11 titulov Sunshine Tour, Angličan Kenneth Ferrie, majiteľ troch trofejí z European Tour, Walesan Rhys Davies, víťaz Trophée Hassan II v Maroku v roku 2010, Juhoafričan Tjaart van der Walt, ktorý hral tri roky PGA Tour, v roku 2005 mu zobral titul na Buick Championship v play off Brad Faxon a mnoho ďalších.

Uskutočnia sa dva sprievodné turnaje. Prvý vo štvrtok 10. júla na osemnástke HERITAGE COURSE a v pondelok 14. júla na turnajovom ihrisku LEGEND COURSE. Obvyklý Pro-Am sa odohrá v stredu 9. júla na ihrisku LEGEND COURSE.

http://www.europeantour.com/challengetour/season=2014/tournamentid=2014746/news/newsid=217693.html

DOBROVOĽNÍCI, MÁTE JEDINEČNÚ PRÍLEŽITOSŤ STAŤ SA SÚČASŤOU EUROPEAN CHALLENGE TOUR, PREBIEHA PRIHLASOVANIE DOBROVOĽNÍKOV NA D+D REAL SLOVAKIA CHALLENGE 2014!

Viac v priloženom dokumente TU!.