DOBROVOĽNÍCI NA SLOVAKIA CHALLENGE 2016! | Penati Golf Resort
DOBROVOĽNÍCI NA SLOVAKIA CHALLENGE 2016! späť na novinky

Už tretí ročník turnaja D+D REAL Slovakia Challenge 2016 zavíta v dňoch 7.-10.7.2016 do Penati Golf Resortu. Tento turnaj je súčasťou European Challenge Tour, ktorá je liahňou hráčov pre European Tour, ale aj pre americkú PGA Tour. Na tejto túre kedysi začínali hráči ako Lee Westwood (ten je tento rok mimochodom jednou z hviezd na augustovom Czech Masters na Albatrose pri Prahe), Henrik Stenson, Ian Poulter, Martin Kaymer, Thomas Bjorn, Jamie Donaldsson (jeden z hrdinov Ryder Cup 2014 tiež potvrdil účasť na tohtoročnom Czech Masters) či Američan Brooks Koepka.

Nesmierne dôležitými kolieskami v súkolí takéhoto turnaja sú aj dobrovoľníci. Tí zabezpečujú mnoho činností, medzi ktoré patrí najmä zber skóre od hráčov, sprevádzanie najlepších skupín vo finálových kolách s informačnými tabuľami, obsluha výsledkových tabúľ na ihrisku, činnosť forecaddies či zabezpečenie hráčskeho pohodlia počas súťažných kôl. V prípade záujmu zo strany hráčov je možné aj poskytovanie služieb caddies.

V posledných rokoch sa na Slovensku a v Čechách postupne vytvorila skupina „skalných“, ktorí by medzi sebou radi uvítali aj ďalších golfových nadšencov, ktorí sa chcú zblízka pozrieť na hru najlepších hráčov, ktorých onedlho budú sledovať počas turnajov PGA či European Tour. Pre amatérskeho golfistu je veľkým zážitkom a motiváciou aj možnosť vidieť, ako sa s nástrahami a situáciami na ihrisku, na ktorom pravidelne hráva, vysporiadávajú najlepší profesionáli.

Okrem štandardných podmienok pre dobrovoľníkov, ktoré nájdete v priloženom letáku bude pre dobrovoľníkov, ale aj ďalších záujemcov organizovaná počas turnaja klinika s hráčmi. Predbežne je dohodnutá účasť dvoch hráčov (medzi nimi s víťazom jedného z minuloročného turnaja Challenge Tour v Írsku). Počas cca 90 minút budú hráči rozprávať o živote profesionála European a Challenge Tour, o ich golfovej a športovej príprave, mentálnej stránke hry a stratégii na ihrisku, organizácii cestovania a ubytovania, mimogolfových aktivitách a v prípade záujmu ukážu na tréningových plochách aj niečo z úderovej techniky.

Všetci, ktorí si chcete vychutnať turnaj momentálne najvyššej úrovne na Slovensku osobne, čo najskôr pošlite prosím prihlášku na adresu dobrovolnik@outlook.com, s uvedením Vašich kontaktných údajov, dostupnosti počas turnajových dní (štvrtok až nedeľa), preferovanú pozíciu (scoring, forecaddie, dozor na jamke, obsluha výsledkových tabúľ), znalostí anglického jazyka, výšku Vášho golfového HCP, veľkosť oblečenia (S, M, L, XL) a záujem o zabezpečenie ubytovania.

Dobrovoľníci majú zadarmo nárok na

  • ubytovanie
  • každodennú dopravu z miesta ubytovania do Penati Golf Resort a späť
  • raňajky, obed, večeru a pitný režim
  • polokošeľu s logom turnaja
  • šiltovku s logom turnaja
  • parkovanie zdarma na vyhradenom parkovisku STAFF pri ihrisku Penati Golf Resort
  • jedno hracie fee v Penati Golf Resort (pre dobrovoľníkov do 21 rokov dve neprenosné 
juniorské fee), využiteľné do konania ďalšieho ročníka turnaja v roku 2017

Bližšie informácie Vám radi poskytneme na dobrovolnik@outlook.com, alebo telefonicky na číslach +420 731 425 644 alebo +421 905 108 721. Informácie o turnaji nájdete aj oficiálnych stránkach turnaja na adrese http://www.slovakiachallenge.sk/, alebo priamo na webových stránkach European Challenge Tour - http://www.europeantour.com/challengetour/season=2016/tournamentid=2016742/index.html