AWARDS & RANKINGS

Tvrdo pracujeme na tom, aby náš rezort patril k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku vieme golfistom poskytnúť. A preto sa veľmi radi pochválime každým jedným našim úspechom.

  • Member of the WORLD OF LEADING GOLF
  • EUROPE ENVIRO OSCAR 2012
  • ZLATÝ ALBATROS – IHRISKO ROKA 2012 pre LEGEND COURSE
  • ZLATÝ ALBATROS – IHRISKO ROKA 2013 pre HERITAGE COURSE
  • ZLATÝ ALBATROS – NAJOBĽÚBENEJŠIE IHRISKO za rok 2014
  • ZLATÝ ALBATROS – IHRISKO ROKA 2015 pre LEGEND COURSE
  • CONTINENTAL EUROPE TOP 100 COURSE podľa „Top100golfcourses of the world“ (www.top100golfcourses.co.uk Ranking 2014-2015, 2015 – 2016)
  • TOP 100 & TOP 200 GOLF COURSE IN CONTINENTAL EUROPE podľa „Golf World Magazine“ (Ranking 2015 – 2016)
  • BEST GOLF COURSE IN THE COUNTRY podľa „Golf Digest Best Golf Courses in 206 countries“ pre rok 2016
  • Titul SLOVAK SUPERBRAND 2016

ocenenia_SK

K aktuálnym oceneniam:

V aktuálnom rebríčku nezávislého portálu „Top100 golf courses of the world“ je Penati Golf Resort znovu ako jediný zástupca zo Slovenska medzi ocenenými ihriskami TOP 100 GOLF COURSES OF CONTINENTAL EUROPE 2015 – 2016. V tomto rebríčku sme sa ocitli po prvýkrát už začiatkom roku 2014, kedy portál zverejnil rebríček TOP 100 kontinentálnej Európy aktuálny pre obdobie 2014 – 2015. Vtedy sme zabodovali s naším Nicklaus Design ihriskom Legend Course a bolo to vôbec po prvýkrát v histórii slovenského golfu, kedy sa v silnej konkurencii dvestopäťdesiatky monitorovaných ihrísk ocitlo na 97. priečke ihrisko zo Slovenska. V rebríčku aktuálnom pre nové obdobie 2015 – 2016 obhájil Legend course svoje predchádzajúce umiestnenie (97. priečka), avšak treba poznamenať, že už v oveľa širšej konkurencii, nakoľko hodnotiaci tím výrazne rozšíril panel sledovaných ihrísk. Odhliadnuc od striktnej geografickej definície kontinentálnej Európy do hodnotenia zaradil aj ostrovné krajiny – Korziku, Sardíniu, Sicíliu, Maltu, Cyprus, Baleárske ostrovy, ako aj Azory a Kanárske ostrovy – a tak sa naša konkurencia razom rozrástla na takmer 450 adeptov na umiestnenie v aktuálnej CONTINENTAL EUROPE TOP 100-vke! Do tandemu k Legendu na staronovej 97. priečke pribudol v aktualizovanom rebríčku aj náš druhý skvost – ihrisko Heritage Course (93. priečka), ktoré britských hodnotiteľov uchvátilo svojím tradičným golfovým dizajnom a celkom nečakane o štyri priečky preskočilo v hodnotení naše „nicklausovské“ ihrisko. Smelo môžeme konštatovať, že pre Penati Golf Resort, ako aj pre samotné Slovensko je toto aktuálne umiestnenie v CONTINENTAL EUROPE TOP 100 v rebríčku webového portálu „Top100golfcourses of the world“ opäť veľkým úspechom. V Top 100-vke máme obe naše ihriská, nachádzame sa v spoločnosti takých svetoznámych ihrísk, ako je Morfontaine, Son Gual, Valderrama či PGA de Catalunya, a navyše, uspeli sme v silnejšej konkurencii a za podmienok, kedy mnohé ihriská v hodnotení poklesli. Pokles zaznamenali napríklad slovenskými golfistami obľúbené rakúske ihriská Fontana a Adamstal – Fontana zo 49. priečky na 69. priečku, Adamstal zo 70. miesta na aktuálne 85. miesto, čo je len 8 priečok od nášho Heritage Course. Rovnako tak naďalej platí, že Penati Golf Resort zostáva v tomto rebríčku na pozícii jediného zástupcu zo Slovenska, ako aj z krajín Vyšehradskej štvorky. Zo Strednej Európy je v rebríčku zastúpené spolu s nami už len Rakúsko a Nemecko, absentuje na ihriská bohatá Česká republika, ako aj Poľsko či Maďarsko. Na stránke v prehľade ihrísk síce nájdete ihriská z týchto krajín, ale ani jedno ihrisko nie je zaradené do výberu CONTINENTAL EUROPE TOP 100. Bližšie info na www.top100golfcourses.co.uk

Ako jediný slovenský golfový rezort je Penati Golf Resort zaradený aj v aktuálnom rebríčku najlepších európskych golfových rezortov „GOLF WORLD MAGAZINE TOP 100 GOLF COURSES IN CONTINENTAL EUROPE 2015 – 2016. The most authoritative ranking by the most widely-travelled panel“, ktorý zostavuje mienkotvorný britský časopis GOLF WORLD MAGAZINE. Legend course sa umiestnil v TOP 200-vke, a Heritage Course v TOP 100-vke. Ako sme vás už koncom roka informovali, ako osobitné ocenenie vnímame aj to, že na titulku ročenky GOLF WORLD MAGAZINE prezentujúcej rebríček najkrajších európskych ihrísk pre sezónu 2015 – 2016 si redakcia magazínu vybrala fotografiu Penati Golf Resortu. Ročenku ako špeciálnu samostatnú prílohu distribuoval koncom roka časopis GOLF WORLD MAGAZINE a uverejnená je aj na stránke britského časopisu TODAY’S GOLFER top-100-golf-courses-europe-2015, keďže obe tieto Britmi obľúbené golfové médiá spadajú pod spoločného vydavateľa. Na tejto stránke si TODAY’S GOLFER všíma náš Penati Golf Resort aj vo svojej odporúčacej sekcii GOLF BREAKS IN CONTINENTAL EUROPE www.todaysgolfer.co.uk/golf-breaks/slovakia/, kde náš rezort reprezentuje Slovenskú republiku opäť ako jediný zástupca krajiny.

Na Troch kráľov, s magickým dátumom 6. 1. 2016, bol zverejnený aj rebríček „BEST GOLF COURSES IN 206 COUNTRIES. An indispensable guide for the global golfer: the best courses in every country in the world“ a my môžeme s radosťou oznámiť, že náš rezort objavil už aj GOLF DIGEST, najčítanejší golfový magazín na svete. Zaradil nás – opäť ako jediného zástupcu zo Slovenska – do svojho celosvetového monitoringu ihrísk, v ktorom v každej krajine sveta vyberá pre svojich čitateľov len tie najlepšie ihriská. Hodnotitelia si zo všetkých ihrísk v danej krajine vyberú len tie, ktoré zodpovedajú úrovni špičkových medzinárodných ihrísk. Z 22 slovenských ihrisk vo výbere za Slovenskú republiku figuruje iba jedno ihrisko – náš Nicklaus Design Legend Course. Napríklad susedná Česká republika má vo výbere zo 100 sledovaných ihrísk len 10 najlepších golfových rezortov (tešíme sa, že v TOP 10 CZ kraľuje na prvej priečke náš partnerský rezort Albatross Golf Resort pri Prahe). Taliansko reprezentuje tiež len desiatka najlepších ihrísk z celkovo 280 talianských ihrísk (za zmienku stojí, že náš nový partnerský klub Royal Park I Roveri je v TOP 10 IT na peknej štvrtej priečke), Rakúsko má zo svojich 160 ihrísk vo výbere len 5 rezortov. Podrobnejšie informácie si môžete pozrieť na www.golfdigest.com/story/best-golf-courses-in-206-countries

A nakoniec by sme sa Vám radi pochválili aj ocenením z „negolfového súdka“. Keď sme finalizovali pre Vás tento prehľad našich aktuálnych úspechov, obdržali sme z organizácie Superbrands International aj túto správu:

„Značka PENATI GOLF RESORT bola Slovenskými spotrebiteľmi a porotou Brand Council, ocenená cenou Slovak Superbrands, čím sa zaradila medzi najúspešnejšie B2C značky Slovenskej republiky.“
Ocenenie Superbrands pre daný rok získa značka, ktorá obstojí vo viackolovom výberovom procese. Do programu Superbrands sa jednotlivé značky nemôžu prihlásiť sami. Pri nominácii sa vychádza z databázy všetkých obchodných trade-mark značiek. Jedným z najdôležitejších prvkov výberového konania je spotrebiteľský prieskum, v rámci ktorého agentúra GfK na základe známosti a obľuby zúži výber kandidátov na zoznam semifinalistov. Konečné slovo pri udeľovaní titulov v danom roku má odborné komisia Brand Council. Na konci hodnotiaceho procesu získavajú spotrebiteľské značky ocenenie Superbrands a podnikateľským značkám je udelený titul Business Superbrands. Viac informácii v prípade Vášho záujmu nájdete na stránke organizátora – klikni na link: O filozofii Superbrands.